Педагогічна майстерність



Головне завдання вчителя - навчати і наставляти не змінювалося з плином часу, проте за змістом самого навчання і виховання можна побачити, як ускладнюються основні функції педагога - навчальна, розвивальна, виховна. Для того, щоб вчитель міг виконувати перелічені освітні функції, його цьому потрібно навчити.
Поняття «педагогічна майстерність» дослідники педагогіки тлумачать по різному: як найвищий рівень педагогічної діяльності, який виявляється у тому, що у відведений час педагог досягає оптимальних результатів; синтез наукових знань, умінь, навичок педагогічного мистецтва і особистих якостей учителя; комплекс властивостей особистості, що забезпечує самоорганізацію високого рівня професійної діяльності на рефлексивній основі; професійне вміння оптимізувати всі види навчально-виховної діяльності, спрямувати їх на всебічний розвиток та удосконалення особистості учня, що забезпечує високу організацію педагогічного процесу.

Суть педагогічної майстерності - в особистості вчителя, його позиції, здатності керувати діяльністю школярів на високому фаховому рівні. Ознайомитись з педагогами, які постійно удосконалюють свою педагогічну майстерність,  напрямками їх роботи можна на нашій сторінці, проглянувши запропоновані презентації.









ШКОЛА ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ:
СУЧАСНІ ТРЕНДИ – 2019 АБО ЯК СТАТИ ВЧИТЕЛЕМ НА МІЛЬЙОН
17 квітня 2019 року в приміщенні HUB – Місто змістів (м. Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбулась Школа педагогічної майстерності: «Сучасні тренди – 2019 або як стати вчителем на мільйон» для заступників директорів закладів загальної середньої освіти м. Вінниці, що відповідають за методичну роботу.
Метою заходу була популяризація перспективного педагогічного досвіду освітян, які стали переможцями Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2018» та Х Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2019», що відбулися впродовж 2018-2019 навчального року у м. Києві.
У роботі Школи педагогічної майстерності взяли участь: Яценко Оксана Василівна, директор Департаменту освіти Вінницької міської ради, кандидат історичних наук; Станіславенко Людмила Анатоліївна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини; Божок Ірина Василівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради; Друзь Лариса Всеволодівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій Комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти»; Москальчук Наталія Іванівна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет»; методисти комунальної установи «Міський методичний кабінет».
         Існує багато видів професійної діяльності, що безпосередньо стосуються людини, але є серед них професія, яка більше за інших впливає на її долю – це професія педагога. Ось чому вона повинна бути не лише діяльністю, а й покликанням!
Педагог нової генерації – це висококваліфікований, компетентний фахівець, який має індивідуальний стиль педагогічної діяльності, що характеризується умінням ставити і вирішувати складні завдання в умовах сучасних викликів. Саме від рівня педагогічної майстерності залежить ефективність і привабливість навчання учнів. Педагогічна майстерність із технологічної точки зору – це система, основними компонентами якої є загальна культура, гуманістична спрямованість, педагогічні здібності, професійна компетентність, креативність.
Вдосконалення педагогічної майстерності можна розглядати як динамічний процес розвитку сукупності професійно-особистісних якостей педагога, його умінь і здібностей, що дозволяють учителеві ефективно здійснювати професійну діяльність. І лакмусом високої педагогічної майстерності можна вважати участь освітян у міжнародних виставках. Щорічні престижні представницькі зібрання, такі як Міжнародні освітянські виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти» надають широкі можливості педагогам ознайомитися з інноваційними досягненнями вінницьких закладів освіти.
Метою Школи педагогічної майстерності було обмін досвідом практичної діяльності, визначення напрямків впровадження кращих досягнень у навчальну практику, обговорення нагальних та стратегічних проблем розвитку освіти в сучасних умовах цивілізаційних викликів.
Відкрила засідання Школи педагогічної майстерності директор Департаменту освіти Вінницької міської ради Яценко Оксана Василівна.



Фото 1. Виступ Яценко О.В.                     Фото 2. Виступ Станіславенко Л. А.



Фото 3. Виступ Москальчук Н.І.                  Фото 4. Виступ Друзь Л. В.

Учасників Школи педагогічної майстерності привітала Станіславенко Людмила Анатоліївна, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини.
Москальчук Наталія Іванівна, завідувач комунальної установи «Міський методичний кабінет», розповила про статистику щодо участі закладів загальної середньої освіти у Міжнародних виставках.
Друзь Лариса Всеволодівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій Комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти», представила результати участі закладів загальної середньої освіти у Міжнародних виставках:
1. У Х Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті – 2018» взяли участь заклади загальної середньої освіти: № 1, 5, 6, 12, 20, 23, 25, 31, 35, 36.
Презентували свій досвід автори конкурсних робіт:
– Олійник Оксана Вікторівна, вчитель німецької мови комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради». «Інноваційне освітнє середовище на уроках німецької мови як засіб формування лінгвокраїнознавчої компетентності учнів».
– Корнійчук Надія Антонівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради». Презентація електронного посібника «Людина та її організм»
– Лепетун Людмила Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради». «Інтегроване навчання в умовах упровадження Концепції Нової української школи».
– Воложаніна Олена Інокентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Інноваційна діяльність закладу в умовах реалізації Концепції Нової української школи».
– Бартюк Микола Петрович, заступник директора з навчально-виховної роботи  комунального закладу "Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ст. №31 Вінницької міської ради". «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу в інноваційному освітньому середовищі».
– Дем'янчук Тетяна Олександрівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №35 Вінницької міської ради". «Інтегроване навчання як складова інноваційного освітнього середовища».
– Алмазова Олена Леонідівна, вчитель української мови та літератури  зарубіжної літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради». «Електронний посібник з української літератури «Від слова до пісні» як засіб розвитку компетентного учня».
2. У Х Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2019» взяли участь заклади загальної середньої освіти: № 1, 5, 11, 20, 23, 25, 33.
Презентували свій досвід автори конкурсних робіт:
– Сокольвак Олена Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради». «Розвиток інноваційної особистості молодшого школяра в сучасному освітньому середовищі шляхом формування інформаційно-цифрової компетентності».
– Поліщук Олена Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 Вінницької міської ради». «Умови соціалізації особистості в закладі загальної освіти».
– Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради». «STEM-технології як освітній ресурс ХХІ століття».
– Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №23 Вінницької міської ради». «Формування STEM-компетентностей учасників освітнього процесу школи-гімназії».
– Дученко Анна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. «Шляхи формування соціалізованої особистості здобувача освіти початкової школи в умовах сучасних викликів».
– Скиба Віта Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради». «Інклюзивна освіта дітей з ДЦП на уроках іноземних мов у початковій школі».
Учасники заходу мали можливість взяти участь у майстер-класах, які були представлені авторами на міжнародних виставках (табл. 1).
Таблиця 1.
Учасники майстер-класів

Хто проводить
Заклад
Тема
Жиле Людмила Іванівна, вчитель англійської мови
Комунальний заклад «Гуманітарна гімназія №1 ім. М.І. Пирогова Вінницької міської ради»
Майстер – клас
«Пасхальний декор»
Дзюрак Тетяна Вікторівна, вчитель початкових класів
Комунальний заклад  «Загальноосвітня школа  І ступеня № 5 Вінницької міської ради»
Майстер – клас «Іграшка з фетру «Совеня».
Пелипчук Анна Володимирівна
вчитель початкових класів
Комунальний заклад  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради»
Майстер-клас з виготовлення сувенірів  «До Великодня»
Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»
Майстер-клас «Манна феєрія»
Шевчук Любов Вікторівна, вчитель трудового навчання
Комунальний заклад
«Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №23 Вінницької міської ради
Майстер-клас
«Пасхальний сувенір в техніці Kimekomi»
Флуд Людмила Михайлівна, педагог-організатор
Комунальний заклад
«Спеціалізована загальноосвітня школа  І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради»
Майстер-класу  у техніці декупаж «Свічка сувенір»
Проданюк Алла Анатоліївна, вчитель української мови  та літератури
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №33 Вінницької міської ради”
Майстер-клас «Виготовлення троянди з фоамірану»
Арсеєнко Валентина Василівна,
вчитель трудового навчання та технологій
Комунальний заклад  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36 Вінницької міської ради»
Майстер-клас по виготовленню іграшки «Янгол»


Фото 5. Майстер-класи
Після презентацій для учасників Школи педагогічної майстерності проводилась лотерея, лоти для якої надали автори майстер-класів.


Фото 6. Вручення лотів.
З заключним словом виступила Божок Ірина Василівна, заступник директора Департаменту освіти Вінницької міської ради.




Фото 7. Виступ Божок І.В.








Фото 8. Спільне фото учасників заходу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий